Pratite nas

Rukomet

Jovanka i Adžo preko Bukurešta do nokaut faze Lige šampiona

Jovanka Radičević: FOTO Krim Merkator

Predvođene Jovankom Radičević na terenu i Draganom Adžićem sa klupe, rukometašice Krima savladale su ĆSM Bukurešt 28:26 i plasirale se u osminu finala Lige šampiona.

Izjednačen meč odigran je u Ljubljani, a u takvom odnosu snaga bolje su se snašle domaće.

Imao je ĆSM i dva gola prednosti, ali se u nastavku probudila Jovana Risović na golu, uz Barbaru Lazović i Sanju Radoslavljević.

Jedan od najvažnijih golova dala je Jovanka, na nešto više od dva minuta prije kraja, kada je Krim poveo sa dva gola razlike.

Jovanka Radičević i Tjaša Stanko dale su po sedam, Sanja Radoslavljević postigla je šest, a Barbara Lazović pet. Jovana Risović imala je u drugom dijelu utakmice osam odbrana.

Kristina Neagu je postigla šest golova za ĆSM, Ema Ramusović dva, a Andrea Klikovac gol.

Rumunski klub je kao drugoplasirani u grupi direktno izborio plasman u četvrtfinale.

U osmini finala Krim će igrati protiv Esbjerga.