Juniorke bolje od Italije za kraj kvalifikacija

Crnogorske juniorke savladale su Italiju 26:24 u drugom meču na kvalifikacionom turniru za plasman na Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine održava u Sloveniji.

Šansu da izbore učešće na planetarnoj smotri izabranice trenera Ivana Terzića propustile su, međutim, prvog dana turnira, kada su poražene od Poljske, koja je sa dvije pobjede u Podgorici osvojila prvo mjesto.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, mlade „lavice“ sredinom drugog poluvremena stekle su zalihu, ali se Italija nije predavala do kraja i minut prije kraja prišla je na gol zaostatka.

Nađa Kadović je bila najefikasnija sa pet golova, Anastasija Marsenić je postigla četiri, a Gordana Marsenić i Anđela Milošević po tri.

Po dva pogotka upisale su Anastasija Krivokapić, Suzana Zečević i Žana Bulatović, dok je Sara Gugač jednom zatresla mrežu rivala.