Odbojka

Krunić: Očekivali smo jači otpor Tromsa

Prijatno je iznenađen bio ubjedljivim pobjedama nad Tromsom trener odbojkašica Herceg Novog Milorad Krunić.

Liderke našeg prvenstva ni u jednom od dva meča nisu dozvolile rivalkama da ih ugroze.

„Iskreno, očekivali smo malo žešći otpor Norvežanki, nijesmo se nadali da će biti baš tako lako. Ali, imali smo dobar pristup. Tromso je, otprilike, nivo kvaliteta Luke Bar, Albatrosa ili Galeba, koji su nam u prvenstvu dolazili do 22-23 poena u setu, ne zbog svog kvaliteta već zbog toga što mi nijesmo bili uigrani i kompaktni. Sada, mi sve više ličimo na ekipu, što je normalno kako vrijeme prolazi i više smo zajedno. To se vidjelo protiv Tromsa, koji nam je u tri seta uzeo 10 poena, a pogotovo se to vidjelo u prvoj utakmici, kada nas je iznenadio i broj publike, što je novo na odbojci u Herceg Novom. Počev od organizacije, pa do utakmica, sve je bilo odlično“, rekao je za Pobjedu trener Novljanki.

U sljedećoj rundi Čelendž kupa naš tim čeka dvomeč protiv belgijskog Asteriks Beverena.

„Počeo sam da ih gledam, već u srijedu ujutro, i nakon pola sata gledanja sam ugasio laptop i konstatovao da će stvarno biti teško. Odlična su ekipa, imaju trenera koji ih vodi od 2006. godine. Baš se vidi sistem, na svaku loptu imaju odgovor, tako da su nimalo lak protivnik“, dodaje Krunić.