„Lavice“ izgubile od Holandije, u nedjelju protiv Češke za sedmo mjesto na svijetu

Dijana Mugoša; FOTO @ihf.official

Crnogorske rukometašice poražene su od Holandije 28:25 (14:13) u prvom meču razigravanja za plasman na Svjetskom prvenstvu, pa će u nedjelju igrati protiv Češke za sedmo mjesto (13.00).

“Lavice” su odlično ušle u utakmicu, vodile su 10:5 sredinom prvog poluvremena, ali su Holanđanke prvo anulirale minus, a nakon 30 minuta i vodile 14:13.

U nastavku je Crna Gora dva puta došla do izjednačenja (17:17, 18:18), ne i preokreta.

Holandija, koju vodi bivši selektor Crne Gore Per Johanson, desetak minuta prije kraja stekla je tri gola prednosti 23:20 i sačuvala je do kraja.

Dijana Mugoša je postigla šest golova, Tanja Brnović pet, Nina Bulatović četiri, a Matea Pletikosić, Jelena Despotović, Ivona Pavićević i Bobana Klikovac po dva.

Po jednom su se upisale Itana Grbić i Jelena Vukčević.

Angela Maleštajn sa osam i Dion Hušer sa sedam bile su najefikasnije u ekipi Holandije, koja u nedjelju igra protiv Njemačke za petu poziciju.