„Lavice“ nemoćne protiv Holandije, za medalju će morati mnogo bolje

FOTO EHF/kolektiffimages

Crnogorske rukometašice odigrale su najslabiji meč na Evropskom prvenstvu – „lavice“ su poražene od Holandije 42:25, u posljednjem kolu Elitne runde u Skoplju.

Činjenica da je naš nacionalni tim večeras bio bez Jovanke Radičević, Milene Raičević, kao i da u igru nije ulazila Marina Rajčić, nije opravdanje za slabo izdanje, kao ni podatak da su juče obezbijedile mjesto u polufinalu.

Igračice koje su večeras dobile minutažu, većinom nisu opravdale povjerenje Bojane Popović, koja je sredinom nastavka pozvala tajm aut i veoma jasno pokazala nezadovoljstvo, prije svega odnosom djevojaka.

Utakmica je koliko-toliko bila izjednačena do završne trećine prvog poluvremena kada su Holanđanke otišle na plus sedam, da bi u nastavku prednost selekcije Pera Johansona konstantno rasla.

Bivši crnogorski selektor iskoristio je sve mane našim igračica da dođe do ubjedljivog trijumfa i trećeg mjesta u grupi, koje Holanđankama donosi meč za peto mjesto iz kojeg će pobjednik direktno na Svjetsko prvenstvo, kao i u kvalifikacije za Olimpijske igre.

U našem timu istakle su se Đina Jauković sa 11 i mlada Nađa Kadović sa šest golova iz sedam udaraca ka golu. Itana Grbić postigla je tri, a Ema Alivodić dva pogotka.

Sa druge strane, sedam pogodaka Smits, po šest su dale Van der Hejden i Freriks.

Crna Gora će u petak u Ljubljani igrati u polufinalu sa Norveškom ili Danskom.

Jasno je da će „lavice“ morati mnogo bolje, ako žele da budu konkurentne u odlučujućoj fazi Evropskog prvenstva.