„Lavice“ sjajnim finišom savladale Tursku

Crnogorske rukometašice upisale su petu uzastopnu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Izabranice Bojane Popović savladale su danas u Rizeu Tursku 30:28.

Naš tim nije odigrao utakmicu na svom nivou, bilo je jasno da se ekipa priprema za kvalifikacioni turnir za plasman na Olimpijske igre, ali je i ovakvo izdanje bilo dovoljno da se osvoje nova dva boda.

Turska je na poluvremenu imala gol prednosti, u uvodnim minutima nastavka stigla do maksimalnih 17:14 i lopte, ali nije uspjela da odigra kvalitetno do kraja.

Serijom 10:4 „lavice“ su preokrenule na 25:22 i tada je bilo jasno da će Crna Gora opravdati ulogu favorita u ovoj utakmici.

Razigrala se u tim trenucima Matea Pletikosić, koja je dala četiri golova u nizu.

U crnogorskom timu devet golova Dijane Mugoše, po četiri Matee Pletikosić, Bobane Klikovac i Jelene Despotović.

Odlična je bila na golu Marina Rajčić sa 12 odbrana, dok je Armel Atingre zaustavila dva šuta sa sedam metara.

Posljednji meč u kvalifikacijama, koje će završiti na prvom mjestu, „lavice“ će odigrati u nedjelju u Podgorici protiv Bugarske.

Potom slijede pripreme za kvalifikacioni olimpijski turnir, koji će se u Ulmu igrati od 11. do 14. aprila.