Pratite nas

Rukomet

„Lavice“ slavile u drami: Matea plesala, Itana dala gol odluke za pobjedu nad Srbijom

Naše rukometašice savladale su Srbiju 31:30, u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i samo ih teorija može odvojiti od novog plasmana na kontinentalni šampionat.

Veoma zanimljiva utakmica u Zrenjaninu odlučena je u posljednjem minutu. Naš napad je išao ka pasivnom, kada su „lavice“ kreirale sjajnu akciju, koju je golom krunisala Itana Grbić.

Imala je Srbija akciju za izjednačenje, ali je lopta ispala iz ruku Jovane Jovović i Crna Gora je mogla da proslavi pobjedu.

Vodila je naša reprezentacija skoro tokom cijele utakmice, osim startnih 1:0 za Srbiju i 24:23 u nastavku. Na poluvremenu je bilo plus četiri, imale su naše djevojke i pet razlike u uvodnih 30 minuta i činilo se da idu ka sigurnoj pobjedi.

Međutim, nakon odmora je naša prednost počela da se topi, Srbija je uspjela skroz da se vrati, a Crnu Goru je u tim trenucima održavala golovima i asistencijama Matea Pletikosić.

U završnici su ipak izabranice Bojane Popović bile smirenije i osvojile su dva boda, koji će im vjerovatno donijeti i prvo mjesto u grupi.

Najefikasnija u crnogorskoj reprezentaciji bila je Matea Pletikosić sa devet golova iz 10 šuteva ka golu.

Po pet pogodaka dale su Anastasija Marsenić i Itana Grbić, po četiri Tanja Brnović i Jelena Despotović, tri Dijana Mugoša, a gol Ivana Godeč.

U srpskoj reprezentaciji osam golova Anđele Janjušević, sedam Jovane Jovović, po pet Sanje Radosavljević i Aleksandre Stamenić.

Isti rivali sastaće se u nedjelju od 18 sati u „Bemax areni“.