„Lavice“ su srećne, pozitivne i željne dokazivanja

Ivana Godeč, FOTO Stefan Ivanović

Crnogorske rukometašice u nedjelju će gostovati Bugarskoj u drugom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine i očekuje se da će ishod biti isti kao na premijeri, protiv Turske u Podgorici.

„Lavice“ su slavile 39:23 na otvaranju i potvrdile status velikih favoritkinja u grupi, u kojoj je još i Srbija.

„Srećne smo što smo dobro odigrale drugo poluvrijeme protiv Turske. Imale smo dobru odbranu, a  postizale lake golove, što se vidi na rezultatu“, kazala je pivotkinja Ivana Godeč.

Bugarska je takmičenje otvorila debaklom u duelu sa Srbijom u gostima – bilo je čak 40:16 za srpski tim.

„Očekujemo da igramo kao protiv Bugarske, ali od prvog minuta. Dobra odbrana i tranzicija su ključ“, ističe Godeč, ali napominje:

„Nećemo poticijeniti rivalke“.

Crnogorski tim će protiv Bugarske igrati bez Milene Raičević i Tanje Brnović, kao i Vanese Agović i Jelene Vukčević.

Duel sa Bugarkama biće posljednji test pred početak priprema za Svjetsko prvenstvo, koje se igra krajem novembra i u prvoj polovini decembra.

„Lavice“ na SP dolaze kao bronzane sa šampionata Evrope, ali u izmijenjenom sastavu – bez Jovanke Radičević, te Eme Ramusović i povrijeđene Đine Jauković.

„Teško je uporediti sastave, ali u timu uvijek vlada pozitivna energija, sve smo srećne, pozitivne i željne dokazivanja“, zaključila je Godeč.

Utakmica Bugarska – Crna Gora igra se u nedjelju od 16 sati.