Maja Savić: Priznanje za borbenost; Jelena Radivojević: Svaki meč će biti težak

Jelena Radivojević

Igračice su pokazale borbenost i na tome im treba odati priznanje, iako rezultat nije bio pozitivan, kazala je Maja Savić, prva saradnica šefice stručnog štaba Budućnosti Bojane Popović nakon poraza od Rapida (32:27) u Bukureštu u prvom EHF Lige šampiona.

– Moramo da budemo zadovoljne, iako smo poražene. Ovo je veoma teška sezona za nas, jer imamo veliki broj mladih igračica, ali su se danas borile tokom čitavog meča. U prvom poluvremenu je igra bila na zadovoljavajućem nivou, u nastavku je bilo nekoliko situacija sa pivotkinjom Kasomom koje nijesmo riješile onako kako smo željele. Tih par situacija na kraju je odlučilo pobjednika. Djevojke su se borile i na tome im treba odati priznanje – kazala je Savić.

Jelena Radivojević je odigrala odličan meč i šest puta je zatresla mrežu rivala.

– Znale smo da će biti teško u Bukureštu, imaju sjajne navijače i uvijek se radujem da igram na ovom terenu. Mislim da svaki tim uživa kada igra ovdje, to je veliki adut za domaćina, ali i pritisak za protivnika. I ovaj meč je bio težak, kao što će biti i svaki u veoma jakoj grupi u kojoj se nalazimo, ali idemo korak po korak, sa željom da izvučemo maksimum u ovom sastavu – kazala je Radivojević.