Pratite nas

Atletika

Marija ponovo letjela visoko: Naša atletičarka preskočila 198 centimetara za treće mjesto na velikom mitingu u Budimpešti

Još jedan sjajan rezultat naše najbolje atletičarke – Marija Vuković zauzela je treće mjesto na 16. Memorijalu Đulai Ištvan u Budimpešti, jednom od najjačih atletskih mitinga iz Zlatne kontinentalne serije Svjetske atletike.

Marija je preskočila 198 centimetara, čime je izjednačila lični i crnogorski rekord, postavljen ranije ove godine.

Prve četiri visine – 180, 184, 188 i 191 centimetar preskočila je iz prvog skoka, 194 centimetra je savladala iz trećeg pokušaja.

Zatim je preskočila 196, pa 198 – takođe iz prvog skoka.

Za prvo mjesto se borila sa sjajnim Australijankama Elenor Paterson i Nikolom Olislagers.

Na visini od dva metra uspješna je bila samo Paterson, dok je Marija zasluženo osvojila treće mjesto na jednom od najjačih atletskih mitinga ovog dijela sezone.

Klikni i komentariši

Ostavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Reklama

Ovo morate vidjeti

Reklama

Više u Atletika