Pratite nas

Ostali Sportovi

Marta Basino iz drugog plana do zlata, Mikaeli Šifrin „samo“ srebro

Marta Basino, 26-godišnja italijanska skijašica, osvojila je zlatnu medalju u super veleslalomu na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Kurševel Meribelu.

Basino nije bila u krugu najvećih favoritkinja, ali je stazu odskijala s najmanje pogrešaka, a najbolje je odradila završni dio staze gdje su mnoge favoritkinje više ili manje pogriješile te na kraju ostale bez medalja.

Basino je ostvarila pobjedničko vrijeme 1:28.06 što je bilo za 11 stotinki brže Amerikanke Mikaele Šifrin koja je osvojila srebro. Bronzanu medalju su podijelile Austrijanka Kornelija Huter i Norvežanka Kajsa Vikof Li, koje su za Basino zaostale 33 stotinke.

Švicarka Lara Gut Behrami, zlatna u ovoj disciplini na posljednjem Svjetskom prvenstvu, završila je šesta, Federika Brinjone je bila osma, a Sofija Gođa jedanaesta.