Pratite nas

Borilački sportovi

Milena nastavila nisku uspjeha i najavila: Biće još medalja

Naše karatistkinje vratile su se danas sa Svjetskog prvenstva za mlađe kategorije sa dvije medalje.

Takmičarka Omladinca Milena Jovanović je osvojila bronzu za mlađe seniorke, odličje istog sjaja pripalo je i njenoj klupskoj drugarici Jovani Damjanović u konkurenciji kadetkinja.

Milena je navikla na uspjehe. Ima i kadetsku bronzu sa šampionata svijeta 2017. na Tenerifima, juniorsko srebro sa Evropskog prvenstvu u danskom Alborgu 2019. i zlatno sa prošlogodišnjeg šampionata Evrope za mlađe seniorke u finskom Tampereu.

“Ima ih dosta, ali biće ih i više”, najavila je Milena po dolasku u Podgoricu.

“Zadovoljna sam, žalim što nisam bila u finalu, ali sam srećna što sam došla u šansu da se borim za bronzu i što sam uspjela da je osvojim”.

Ona je u petak, na startu takmičenja u kategoriji preko 68 kilograma, eliminisala Anusruti Prakaš iz Indije 8:0 i Hrvaticu Miu Greto Zorko 1:0, dok je u meču za polufinale sudijskim izjašnjavanjem poražena od Čehinje Marine Sačove (0:0).

Jovanović je, nakon što je Čehinja plasmanom u finale povukla u repasaž, borbu za medalju izborila pobjedom protiv reprezentativke Kosova Elmedine Istogu 6:1.

Savladala je, u meču za treće mjesto i plasman na pobjedničko postolje, Ivanu Perović iz Srbije 3:1.

Milena je dominirala u mlađim kategorijama, ali ima i iskustvo iz seniorske konkurencije. Minulog ljeta osvojila je srebro na Mediteranskim igrama…

“Slijedi nam Evropsko prvenstvo u martu, odmah počinjemo sa pripremama za to veliko takmičenje. Vjerujem da mogu da nastavim sa uspjesima i u jačoj konkurenciji”, najavila je Milena.