Odbojka

Morača preokretom do pobjede u Kotoru

Preokretom u posljednja dva seta, odbojkašice Morače slavile su na terenu Gimnazijalca 3:2, u utakmici devete runde Superlige.

Domaći tim je poveo 1:0, imao i prednost od 2:1 poslije ubjedljivog trećeg seta, ali nije pokolebao Podgoričanke.

Morača je dva posljednja seta dobila sa 25:20 i na kraju u taj brejku 15:13.

Lara Jovović je dobru formu potvrdila sa 22 poena, dok je Sanja Rudan osvojila 13 za pobjednički tim.

U domaćem sastavu 22 poena Marije Jovanović, jedan manje upisala je Ana Gavranović, a Danijela Kilbarda je utakmicu završila sa 18 poena.

Morača se probila na peto mjesto sa 19 bodova, dok je Gimnazijalac ostao na posljednjoj poziciji sa dva.

Gimnazijalac – Morača 2:3

(26:24, 20:25, 25:16, 20:25, 13:15)

Kotor – Dvorana Gimnazije. Gledalaca:100 Sudije: Branko Batizić i Milorad Delić.

Gimnazijalac: Ćorović, Krgović 7, Jovanović 22, Peraš, Danilović (libero), Džudović, Bulatović 1, Stojković, Ogurlić 5, Kilibarda 18, Telesmanić 1, Stanišić (libero), Gavranović 21, Kapetanović.

Morača: Radonjić, Jašović (libero), Popović, Radusinović 5, Jovović 22, Rudan 13, Bogojević 9, Vuković (libero), Milić, Damjanović 1, Globarević 6, Đurković 4, Martinović.