Tenis

Nađa ima deset godina, plijeni talentom na teniskom terenu i već mašta da bude uzor drugima

Nađa Knežević, privatna arhiva

Nađa Knežević ima samo deset godina, a već mašta da bude “uzor drugima”.

Za sada bi mogla da bude uzor svojim vršnjacima, koji se bave sportom, jer je veoma uspješna mala teniserka – prošle godine bila je dvostruka prvakinja Crne Gore, za uzrast do 10 i 12 godina, a iza sebe ima i jedan veliki međunarodni trofej, osvojen u hrvatskom Umagu…

Od šeste godine je sa reketom u ruci…

“Treniram dva do sata sata dnevno, skoro svaki dan. Ponekad bude naporno, ali uglavnom uživam kada sam na terenu”, kaže Nađa.

Njen talenat je prepoznat i van naših granica.

“Najveći rezultat koji sam ostvarila je osvajanje turnira Champion Bowl Finals, koji je nezvanično svjetsko prvenstvo, u Umagu 2021. godine. Na tom turniru učestvuju najuspješnija djeca iz skoro 100 zemalja
svijeta. Konkurencija je izuzetno jaka. U polufinalu sam pobijedila najbolju Španjolku, a u finalu Rumunku”.

A nakon što je dominirala na crnogorskoj sceni, osvojila duplu krunu prošle godine na prvenstvima do 10 i 12 godina, sada se sprema za najvažniji turnir u 2023.

“Probaću da osvojim Dub Bowl u Dubrovniku sredinom jula. To je turnir za igrače i igračice do 11 godina, sličan je kao onaj u Umagu i takođe učestvuju najbolji iz cijelog svijeta”, najavljuje Nađa.

Kao i svaki mladi sportista i Nađa ima uzore – to su Novak Đoković i Arina Sabalenka.

“Novak mi je uzor jer najviše vjeruje u sebe i osvaja najviše turnira, a Sabalenku volim, jer igra snažno i
agresivno kao što i ja volim da igram. Ona je i hrabra”, kaže Nađa, a na pitanje o čemu mašta, odgovara kratko i jasno:

“Maštam da budem prva na rang listi i da ja budem uzor drugima”.