Odbojka

Nastavak dominacije: Herceg Novi osvojio prvi Superkup Crne Gore

Odbojkašice Herceg Novog osvajačice su prvog Superkupa Crne Gore.

Šampionke države pobijedile su Luku Bar sa 3:0, po setovima 27:25, 25:17, 25:14.

U prvom setu Baranke su imale šansu da eventualno povedu u meču, dok je sve nakon toga prošlo u znaku ekipe iz Herceg Novog.

Luka Bar je u prvom setu ispustila dvije set lopte, što su bile ujedno i jedine prilike da dođu do seta u ovom duelu.

Najbolja u sastavu Herceg Novog bila je Ana Marija Galić sa 15 poena, a kod ekipe Luke Bar to je bila Dijana Vuković sa 13 poena.

MVP Superkupa za odbojkašice je Kristina Gunčeva tehničarka Herceg Novog, a nagradu joj je uručila Ksenija Božović, članica Upravnog odbora OSCG i direktorica ženskih reprezentacija.

Herceg Novi – Luka Bar 3:0 (27:25, 25:17, 25:14)
Dvorana: Sportski Cenatar Nikšić. Gledalaca: 150. Sudije: Slobodan Kovačević i Jelena Mitrović.

Herceg Novi: Ozola 5, Cenović (libero), Vasileva 12, Čabonenko 7, Radišković 11, Labović (libero), Gunčeva 6, Osadčuk 4, Madžgalj, Einarsdotir, Galić 15, Jandova, Bojić, Stevanović. Trener: Srđan Crnojački.

Luka Bar: Petrović, Knežević, Kovač (libero), Muratović, Čavić 10, Pepđonović, Gardašević, Tvrdišić 3, Nikezić 2, Vicente Fereira 4, Kruta 3, Vuković 13, Jovović, Berilažić (libero). Trener: Vladimir Milačić.