Borilački sportovi

Nova žetva karate medalja, djevojke uzele četiri seniorska zlata, Omladinac najuspješniji u Sarajevu

Seniorska karate reprezentacija Crne Gore nastup na međunarodnom turniru Ilidža open u Sarajevu završila je sa 16 medalja – po šest zlatnih i srebrnih, te četiri bronzane.

U konkurenciji djevojaka, zlatne su bile Anja Jović (do 50), Ksenija Rajović (do 61), Vasilisa Bujić (do 68) i Milena Jovanović (preko 68).

Srebrne medalje osvojile su Ksenija Miličković (do 61), Jovana Stojanović (do 68) i Maša Đukanović u katama.

Kao trećeplasirana, sa bronzanim odličjem, nastup je završila Jovana Strujić (do 55).

Crnogorskim karatistkinjama nastup u Sarajevu u sklopu je priprema za Evropsko prvenstvo, koje će od 22. do 26. marta biti održano u Gvadalahari.

U mlađim kategorijama odlične rezultate imale su takmičarke Omladinca, koji je bio najbolji u ekipnoj konkurenciji na cijelom turniru.

Zlatna je bila Una Raković u konkurenciji kadetkinja (do 54), kao i Katarina Velkovski (U 14, do 52) i Mina Boričić (U14, do 45).