Odbojka

Novljanke vjeruju u iznenađenje u Lođu

FOTO Stefan Ivanović

Odbojkašice Herceg Novog otputovale su za poljski Lođ, gdje ih očekuje revanš utakmica kvalifikacija za Ligu šampiona.

U Herceg Novom, Lođ je slavio maksimalnim rezultatom, ali su Novljanke pokazale dobru partiju i igru protiv tima iz Poljske.

Kapitenka Ralitsa Vasileva vjeruje u svoj tim, i priželjkuje iznenađenja u gostima.

“Na prethodnoj utakmici smo pokazali da možemo da se nosimo sa jednom ekipom koja već duži niz godina učestvuje u Ligi Šampiona. Iskoristili smo dane između dvije utakmice da se pripremimo i fizički i taktički i ne sumnjam u to da ćemo sjutra pružiti veći otpor i ako nam se ukaže prilika da iznenadimo protivnika i stignemo do ,,zlatnog” seta”, kazala je Vasileva.

Timu Srđana Crnojačkog potrebna je pobjeda u gostima rezultatom 3:0 ili 3:1 kako bi obezbijedile “zlatni set”, u kojem bi takođe morale da slave za nastavak takmičenja.

Pobjednik ovog dvomeča plasiraće se u grupu D Lige šampiona za odbojkašice, u kojoj još nastupaju turski Fenerbahče, francuski Neptun Nant i mađarski Vašaš Obuda Budimpešta.

U slučaju da Lođ bude bolji u ovom dvomeču, Herceg Novi bi evropski put nastavio u CEV kupu, gdje će se sastati sa ekipom THY Istanbul.

Sjutrašnja utakmica zakazana je za 18 sati.