Ostali Sportovi

Očekivano finale: Luka Bar za osmi, Herceg Novi za drugi trofej Kupa Crne Gore

Sa meča Galeb - Herceg Novi; FOTO odbojka.me

Odbojkašice Luke Bar i Herceg Novog igraće za pehar Kupa Crne Gore, nakon pobjeda i u revanšima polufinala protiv Albatrosa i Galeba.

Luka Bar je u prvom meču programa polufinala Kupa u Baru slavila 3:1 (25:22, 33:31, 25:22, 25:10) protiv Albatrosa, zaustavila ga na putu ka drugom finalu u istoriji, obezbijedila čak 15. utakmicu za pehar Kupa Crne Gore.

U uzbudljivom meču domaćin je slavio nakon sat i po igre, a nakon što je osvojio treći set, poveo 2:1, bilo je jasno da će “sirene” još jednom igrati u finalu.

U posljednjem setu i Vladimir Milačić i Branka Obradović su ukazali prilike igračicama sa manjom minutažom, pa je četvrti set bio najmanje neizvjestan, za razliku od prethodnih – posebno je bilo uzbudljivo u drugom dijelu igre koji je pripao Novljankama 33:31 nakon tačno 30 minuta borbe. Rekordera po broju pehara (7) i finala do pobjede je vodila Kristina Božović sa 22 poena, a sjajnu utakmicu imala je i kapitenka Dušanka Petrović sa 18 poena. Dvocifrene su bile i Tijana Kruta sa 12 i Iva Pepđonović sa poenom manje.

Herceg Novi je na putu ka odbrani trofeja upisao još jednu maksimalnu pobjedu, treću nad Galebom u februaru. Nakon sigurnog trijumfa kod kuće branilac duple krune slavio je 3:0 (25:15, 25:10, 25:23) i u Baru.

Ponovo je Ralitsa Vasileva odigrala sjajno, osvojila 17 poena i bila najefikasnija igračica meča. Naša reprezentativka Dijana Vuković meč je završila sa 10, devet poena osvojila je Darija ČabonenkoTeodora Čavić, na drugoj strani 12 poena, šest je osvojila Marija Bojić.