Odbojka

Odbojkaške nagrade: Tanja Bokan obilježila domaću scenu, Mina Dragović najbolja u inostranstvu, Kristina Božović najtalentovanija

Tanja Bokan, Foto OSCG

Tanja Bokan je već nekoliko mjeseci u Egiptu, ali je zbog svega što je uradila prošle sezone proglašena za najbolju odbojkašicu domaćeg prvenstva za 2023. godinu, objavio je OSCG.

Bokan je sa Herceg Novim osvojila duplu krunu u sezoni 2023/2024, a izabrana je za MVP finalne utakmice Kupa.

Legendarna igračica je imala 13 glasova žirija, koji čine klubovi, članovi Upravnog odbora i trenerske organizacije.

U konkurenciji su bile i Teodora Čavić (Galeb Liko Soho Group) i Melisa Cenović (Herceg Novi).

Za najbolju odbojkašicu u inostranstvu izabrana je Mina Dragović, odbojkašica Jedinstva Stara Pazova. U protekloj sezoni Dragović je sa ekipom Jedinstva bila prvak Srbije. Sjajne nastupe Mina je bilježila i sa seniorskom reprezentacijom Crne Gore u CEV Srebrnoj ligi, gdje je naša selekcija, kao prvoplasirana iz grupe, nastupala na završnom turniru u Austriji.

Mina je osvojila 16 glasova, pet je imala Danijela Džaković (Asitek, Italija – Tarnov, Poljska), a u konkurenciji su bile još Katarina Budrak (Bordo – Romans, Francuska) i Dijana Vuković (Voluntari 2005, Rumunija – Herceg Novi).

Za najperspektivniju odbojkašicu Crne Gore izabrana je Kristina Božović, odbojkašica Luke Bar. Korektorka barskog tima pruža zapažene partije, a često je i najbolja poenterka u domaćem prvenstvu. Božović je članica U19 i U21 reprezentacije Crne Gore sa kojima je proteklog ljeta učestovala na Balkanskim prvenstvima u Bosni i Hercegovini i Bugarskoj.

Kristina je osvojila osam glasova, po četiri su imale Darja Popović (Budućnost volley) i Anastasija Bogojević (Morača), dva je osvojila Gordana Madžgalj (Jedinstvo), a jedan Lana Rakočević (Budućnost volley).