Odbojka

Odličan start u Srebrnoj ligi: Crna Gora ubjedljiva protiv Farskih Ostrva

Odličan start naših najboljih odbojkašica u CEV Srebrnoj ligi.

Crna Gora je sa 3:0 pobijedila Farska Ostrva u Podgorici.

Po setovima je bilo 25:13, 25:10 i 25:15, pa se ni u jednom trenutku nije postavljalo pitanje pobjednika.

Od početka meča naš tim je kontrolisao stvari na parketu dvorane „Verde Complex“, a Faranke su bile u igri do sredine prvog dijela. Prišle su na -2 pri rezultatu 11:13, kada je uslijedila serija naše ekipe 12:2, kojom je zaključila prvi set.

U drugom setu fantastičan početak naših odbojkašica, osvojile su tri uvodna poena, a nakon dvadesetak poena u nastavku meča i već tada dvocifrene prednosti selektor Krunić je ukazao priliku mladim igračicama – Lari Jovović, Viktoriji Đukić, Lani Rakočević i Darji Popović, čijim je asom Crna Gora povela 2:0 (25:10).

Faranke su u trećem setu bile u igri do 7:7, kada je Crna Gora povezala četiri poena, stekla prednost koju je gradila do kraja meča i sa lakoćom došla do prve pobjede.

Saška Đurović bila je najraspoloženija igračica meča – osvojila je 12 poena, Danijela Džaković i Nevena Vukčević utakmicu su završile sa po devet. Na drugoj strani takođe devet poena osvojila je Hana Olsen.

Uoči početka meča predsjednik OSCG, Cvetko Pajković uručio je Mini Dragović priznanje za najbolju odbojkašicu Crne Gore u inostranstvu za 2023. godinu.

Crna Gora će u nedjelju od 18 sati igrati protiv Gruzije, takođe u dvorani „Verde complexa“.

Crna Gora – Farska Ostrva 3:0

(25:13, 25:10, 25:15)

Podgorica, dvorana “Verde Complex”. Gledalaca:100. Sudije: Zdravko Jakiša (Bosna i Hercegovina), Vuter De Bar (Holandija).

Crna Gora: Đurović 12, Krunić, Cenović (libero), Šušić 2, Jovović 3, Madžgalj (libero), Džaković 9, Petranović 5, Vukčević 9, L. Rakočević 1, Popović 1, Đukić, T. Rakočević 1, Dragović 5. Selektor: Milorad Krunić.

Farska Ostrva: Kristiansdotir 1, Falkvard 1, Sonedotir 4, Knudsen (libero), Jakobsen 1, Samson 3, Prior, Joensen, Olsen 9, Hojsted, Miler, Samuelsen, Toftegor. Selektor: Kristijan Imhof.