Odličnih 30 minuta „lavica“ protiv najveće rukometne sile na svijetu

Sjajnih 30 minuta odigrale su „lavice„, ali je Norveška u nastavku meča protiv Crne Gore pokazala zašto je vodeća svjetska rukometna velesila i slavila je u Podgorici 32:27, u utakmici trećeg kola EHF Evrokupa.

Na krilima razigrane Jovanke Radičević, ali uz pomoć i ostalih igračica, naše djevojke parirale su ravnopravno Skandinavkama.

Kao epilog takvog odnosa snaga u kojem se uglavnom igralo gol za gol, Norveška je na odmor otišla sa minimalnom prednoću, 16:15.

Poslije odmora, Norveška je preuzela kontrolu utakmice i povela sa 27:19, kada je meč prelomljen.

Nisu izabranice Bojane Popović ni u tim trenucima gubile nade, prišle su na minus pet, a onda nisu iskoristile tri zicera da meč možda učine rezultatskim neizvjesnijim.

Dobra vijest za našu selekciju je i povratak Milene Raičević i Marte Batinović, koje su pokazale da su veoma važne za crnogorski tim.

Crna Gora je pretrpjela prvi poraz poslije dva trijumfa, dok je Norveška sačuvala maksimalan učinak.

Jovanka Radičević dala je devet, Milena Raičević i Ivona Pavićević po četiri, dok je Tanja Brnović postigla tri pogotka.

Povratnica na gol Marta Batinović imala je 15 uspješnih intervencija.

Sa druge strane, Kari Bratset Dale upisala se osam puta, a Kamila Herem je dodala šest golova.

Isti rivali sastaće se za tri dana u Larviku.