Pratite nas

Rukomet

Odlično poluvrijeme „lavica“, pa veliki pad i poraz

Crnogorske rukometašice poražene su od Norveške 35:23 , u trećem kolu grupne faze Olimpijskih igara.

„Lavice“ su odigrale odlično u prvom dijelu. Imale u nekoliko navrata i tri gola prednosti, sjajno je branila Anastasija Babović, ali nisu „naplatile“ takvu partiju.

Norveška je u finišu prvog poluvremena stigla do 13:13, a u nastavku naše djevojke nisu postojale na terenu.

Nizale su se kontre Skandinavki, „lavice“ su bile potpuno bez rješenja i kao epilog takve igre stigao je ubjedljiv poraz.

U crnogorskoj reprezentaciji šest golova Jovanke Radičević, pet Đurđine Jauković, četiri Tanje Brnović.

Norvežanke su predvodile Merk i Rejstad sa po sedam pogodaka.

Crna Gora će sljedeći meč odigrati protiv Južne Koreje u petak ujutro od četiri sata po našem vremenu.

„Lavice“ će u toj utakmici pokušati da se vrate pobjedama i zakorače ka četvrtfinalu olimpijskog turnira.