Oslabljena Budućnost hrabro pala u Mađarskoj

Oslabljena Budućnost nije mogla da napravi iznenađenje u Erdu – podgorički tim poražen je od FTC-a 26:22 u meču 9. kola Lige šampiona.

Bez dva pivota – Tanje Brnović i Nikoline Vukčević koje imaju koronavirus – te povrijeđene Valerije Maslove, djevojke Bojane Popović su pružile dobar otpor velikom favoritu, na momente igrale odlično, bile hrabre i odvažne, ali na kraju je presudio kvalitet.

Domaći tim se odvojio u dvije mini-serije u prvom poluvremenu, posebno u finišu kada je od 14:11 došao do 18:11 na odmoru.

U nastavku je Budućnost pokazala karakter, ne samo da nije dozvolila rivalu da napravi veću razliku, već je i dobila drugih 30 minuta, uz dobre odbrane Armel Antigre, te Nađe Kadović, uz još jednu dobru promociju 17-godišnje Jelene Vukčević, dvije godine starijih Andrijane Popović i Gordane Marsenić, a uz maksimalan trud svih igračica…

Šest golova postigla je Nina Bulatović, a pet Ivona Pavićević, koje su bile najefikasnije u ekipi Budućnosti, dok su golmanke ukupno imačle 14 odbrana, šest više od koleginica iz protivničkog tima.

Najefikasnija igračica meča bila je Emili Belk sa osam golova, Itana Grbić je postigla dva za Ferencvaroš.