Oslabljene „lavice“ 40 minuta parirale moćnoj Norveškoj, golgeterski povratak Jelene Despotović

Tanja Brnović; FOTO EHF/kolektiffimages

“Lavice” su odigrale sjajnih 40 minuta, bile i rezultatski i u igri ravnopravne sa moćnom Norveškom, ali su na kraju poražene 34:25, u prvom od dva kontrolna meča u sklopu EHF nedjelje.

Žestoko oslabljena Crna Gora (nedostaju Batinović, Raičević, Jauković, Kepić, Ćorović, Mugoša

i Malović) na poluvremenu je vodila 13:12, u 40. minutu bilo je 18:18, da bi domaćin do kraja iskoristio kvalitet i širinu u sastavu da ostvari ubjedljiv trijumf.

Čini se, međutim, da Bojana Popović itekako može da bude zadovoljna, jer su veliku minutažu imale i veliko iskustvo stekle djevojke koje su imale manju ulogu u prethodnim akcijama.

FOTO Beate Oma Dahle / NTB

Raduje i golgeterski povratak Jelene Despotović, koja je upisala sedam pogodaka, nakon duge pauze zbog porođaja.

Pet golova postigla je Nina Bulatović, četiri Ivona Pavićević, tri Itana Grbić, koja je imala i pet asistencija.

Dva gola dala je Tatjana Brnović, po jedan Ivana Godeč, Dijana Ujkić, Matea Pletikosić i Tanja Ašanin.

Marina Rajčić je imala šest odbrana, Andrea Škerović jednu.

U norveškom timu sedam golova i pet asistencija Nore Merk, pet je upisala Live Rušfeld, a četiri Heni Reištad.

Isti rivali sastaće se i u subotu od 16 i 45.