Pa nije moglo ljepše: „Lavice“ demolirale Španiju u Morači

copyright: EHF / kolektiffimages

Naše „zlatne lavice“ odigrale su briljantan meč i pobijedile Španiju 30:23 u prvom meču na Evropskom prvenstvu!

Tribine su od prve sekunde bile na nogama, a naše rukometašice u super ritmu.

Marina Rajčić je branila sve ono što je nekako uspjelo proći pored briljantne odbrane. Španjolke nijesu znale kako do gola, pa su za deset minuta dale samo jedan pogodak.

Do tada je već naš napad napravio šest realizacija za velikih pet golova razlike.

Uslijedio je tajm aut gostujuće klupe i dobra reakcija, za 6:4. Odgovorile su Jovanka Radičević i Ema Alivodić, za ponovo povratak na plus 4. Do odmora smo još jednom imali pet golova viška 11:6, a nakon 30 minuta bilo je 12:9.

Španija je na startu drugog poluvremena smanjila na 12:10, a onda Milena Raičević, Đurđina Jauković i Radičević za 15:10 i tu je meč rjiešen.

Razlika je išla i do osam golova.

Jovanka i Đina Jauković su dale po pet golova. Po četiri gola dodale su Malović i Brnović.

Tri puta su se upisale Alivodić, Raičević i Ivona Pavićević i Itana Grbić.

Zvanično najbolji igrač meča bila je Marina Rajčić.