Košarka

Pobjede Dečića i Nikšića, 39 poena Petrović, 43 Mužević

Košarkašice Dečića i Nikšića slavile su u 16. kolu I ŽCKL.

Tuzanke su ostvarile treću uzastopnu pobjedu, pošto su bile bolje od Primorja u gostima 67:63.

Domaće su imale devet poena viška na poluvremenu, ali u trećoj četvrtini dale samo pet poena, primile 18 i to je presudilo.

Ivana Vujošević i Sara Mirotić dale su po 16 poena za pobjednički tim, 12 je dodala Anđela Rakočević.

Kod Primorja 23 poena, sedam asistencija Tea Grabovica, 17 poena i 13 skokova Ljube Andrić.

Nikšić je lako dobio duel protiv Novog 97:77.

Izjednačeno je bilo prvo poluvrjieme 50:48, a onda u nastavku dominacija domaće ekipe.

Dominirala je Marija Petrović sa 39 poena na jednoj strani, dok je Aleksandra Mužević postigla 43 za Novi uz 13 skokova i devet asistencija.

Mnogo veću podršku dobila je Petrović pošto je Milena Jakšić dodala 24 poena, a Zoja Čanović 19.