Podvig: Budućnost srušila vicešampiona Evrope

Matea Pletikosić; FOTO ŽRK Budućnost Bemax

Kakav podvig – rukometašice Budućnost Bemaxa savladale su vicešampiona Evrope Brest (30:28).

Odjeknuće ova pobjeda, mladi podgorički tim je spektakularnom igrom u drugom poluvremenu srušio velikog favorita, a veliki doprinos pobjedi dale su dvije djevojčice – 17-godišnja Jelena Vukčević (desni bek), koja je upisala prva dva gola u elitnom takmičenju, te dvije godine starija golmanka Jovana Kadović.

Blistala je Matea Pletikosić, koja je odigrala meč karijere i sa 12 golova, prodorima i asistencijama vodila svoj tim do pobjede

Sjajna su bila i krila Ivona Pavićević sa sedam i Nina Bulatović sa četiri gola.

Budućnost je na poluvremenu gubila 16:13, izgledalo je da je novi poraz neizbježan, ali je u drugih 30 minuta viđen pravi rukometni trans, baš kao nekad i kao najava svijetle Budućnosti.

Na kraju, velika pobjeda, prva ove sezone, kao najljepši poklon Bojani Popović za 42. rođendan.