Pratite nas

Košarka

Poraz košarkašica od Rusije na startu kvalifikacija, podmlađeni tim najavio da može

Naše košarkašice porazom su počele kvalifikacije za Eurobasket.

Rusija je bila bolja od Crne Gore 85:64 u prvom kolu F grupe.

Crnogorke su loše ušle u duel. Šokantan početak izazvan je povredom kapitenke Milice Jovanović bukvalno u prvom napadu.

Nezgodno je doskočila, iskrenula zglob i morala je da izađe nekoliko minuta.

Uticalo je to na naš podmlađeni tim koji nije našao napadački ritam u prvom periodu. Rusija je to iskoristila, brzo povela 12:2, stigla i do 22:8.

Start druge četvrtine donio je i najbolje minute naših košarkašica. Lopta je lijepo cirkulisala, Markiša Gatling dominirala u reketu, dobijala dobre lopte pa smo brzo istopili zaostatak.

Gatling je sa linije bacanja smanjila na 24:18, imali smo šut za tri da prepolovimo zaostatak, ali je lopta izašla iz obruča. Šest poena razlika je iznosila do polovine druge četvrtine, ali su onda Vadjejeva i Musina uzele da rješavaju napade i stvorile gošćama prednost od 12 poena na poluvremenu 42:30.

Posljednji put su crnogorske košarkašice na jednocifrenom minusu bile u 22. minutu kada je Milica Jovanović realizovala dodatno bacanje za 38:47.

Uslijedila je serija trojki Rusije, koja je stigla i do 20 razlike u finišu treće četvrtine i na kraju rutinski osigurala pobjedu.

Gatling je meč završila sa 18 poena i pet skokova, Milica Jovanović dodala je 13, a Bojana Kovačević 11 poena.

18-togodišnja Marija Leković ubacila je osam poena, Božica Mujović sedam, po tri poena dodale su Sofija Živaljević i Jovana Pašić, poen Dragana Živković.

Rusiju je sa 19 poena predvodila Vadjejeva, 13 je ubacila Gldirjeva, po 10 Glonti i Musina.

Crnu Goru u nedjelju očekuje gostovanje Austriji koja je izgubila od Danske 82:48.