Poraz od Bosne i Hercegovine uprkos dobroj igri

Naše fudbalerke upisale su poraz od Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstva.

Izabranice Mirka Marića su u lijepoj atmosferi na Trening kampu Fudbalskog saveza poražene 2:0.

Igra je bila daleko bolja od rezultata, a naša selekcija je propustila nekoliko velikih šansi da dođe do toliko željenog boda.

Milena Nikolić i Ana Milinković diktirale su igrom Bosne i Hercegovine u prvom poluvremenu. Gošće su u prvom dijelu prvog poluvremena bile bolje, stvorile nekoliko izglednih prilika, a inicijativu su naplatile pogotkom Krajsumović u 21. minutu.

U prvom poluvremenu naš je sastav bio prilično nervozan, a odgovorna za to je bila sutkinja iz Jermenije koja je nizom baš loših procjena unijela nemir u oba tima.

U takvoj atmosferi mnogo je vremena potrošeno na faulove, prekide, premalo je bilo prave igre.

Drugih 45 minuta donijelo je mnogo bolju igru našeg sastava. Držali smo loptu, diktirali ritam i stvarali šanse.

Dvije velike smo propustili olako. Slađana Bulatović je glavom sa četiri metra prebacila gol.

Anđela Tošković je nakon toga izašla sama ispred golmanke, ali je šutirala pored.

Kazna je stigla u 81. minutu. Stanović je izgubila loptu, Kapetanović i Nikolić odigrale dupli pas i visoka golgeterka Bajera iz Leverkuzena zatresla je mrežu.

Bosna i Hercegovina sada ima 10 bodova, naša selekcija ostala je na devet!

Naša selekcija više ne zavisi od sebe u borbi za baraž. Pored pobjede protiv Malte u Podgoriic, potrebno je da BiH ne slavi na gostovanju Azerbejdžanu.