Remi u Baru: Anja Popović „odglumila“ centarforku za 1:1 sa Estonijom

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore igrala je 1:1 sa Estonijom u prvom od dva kontrolna meča u Baru.

“Crvene” su gubile na poluvremenu, uspjele da izjednače, ali ne i da pobijede, iako su u većem dijelu utakmice imale posjed i inicijativu, mada su i gošće sa Baltika bile veoma opasne iz kontri, kao i iz prekida, koristeći na momente nedovoljno dobru organizaciju u odbrani crnogorskog tima.

Crnogorske fudbalerke su bolje i agresivnije ušle u meč, u prvih 15-ak minuta igralo se konstantno na polovini Estonki, sa šansama koje su imale Jelena Vujadinović čiji je efektan šut odbranila golmanka, te agilna Jasna Đoković.

Međutim, prvi napad završen je golom. Nakon prodora po desnoj strani, Lilemae je u 16. minutu ostala sama na drugoj stativi i bez problema pogodila mrežu – 0:1.

Estonke su nakon gola pokazale da su veoma opasne iz kontri, stvorile su još nekoliko opasnih situacija, ali su „crvene“ bile i ofanzivnije i bliže izjednačenju.

Jelena Karličić, Đoković i Vujadinović su prijetile, a Darija Đukić sa 25 metara efektnim udarcem pogodila stativu.

U finišu poluvremena možda i najbolju utakmicu na meču izvele su Nađa Stanović i Karličić, koje su probile sa lijeve strane, a pokušaj Jasne Đoković iz peterca je izblokiran.

I drugo poluvrijeme je počelo totalnom ofanzivom crnogorskih igračica, iz koje je stvoren zicer za Jasnu Đoković, koja je, nakon ubacivanja Stanović, umjesto da odmah zahvati loptu napravila prijem i dozvolila rivalkama da je blokiraju.

Iz takvog pristupa gol je, jednostavno, morao da dođe – u 58. minutu Đoković je efektno ubacila sa lijeve strane, a Anja Popović glavom nije pogriješila, 1:1.

Pritisak „crvenih“ je malo splasnuo nakon izjednačenja, Estonke su se oslobodile pritiska, a preko Lilemae, poslije kornera i loše reakcije odbrane, imale i šansu za novo vođstvo…

Do kraja su gošće bile i opasnije, iako je Crna Gora imala posjed, a u posljednjih 20-ak minuta i pomoć povratnice i golgeterke Armise Kuč.

Crna Gora: Anastasija Krstović – Jovana Sarić, Maja Šaranović, Marija Maraš – Anja Popović, Darija Đukić, Nađa Đurđevac, Nađa Stanović – Jasna Đoković, Jelena Karličić – Jelena Vujadinović.

U nastavku su igrale: Helena Božić, Milica Radunović, Armisa Kuč, Andrea Janjušević, Jelena Sarić, Sara Simonović.