Pratite nas

Rukomet

Rudar maksimalan, Maja Ceklić dala 21 gol za Zetu

Rukometašice Rudara savladale su drugi tim Budućnosti Bemax 30:22, u šestom kolu prvenstva Crne Gore.

Ekipa Igora Markovića je na poluvremenu imala 16:10, da bi u nastavku rutinski privela meč kraju.

Nikolina Marković istakla se sa sedam golova, pet je dala Nina Ramusović, po četiri Maša Kuzmanović i Ivana Vujadinović.

U poraženom ekipi sedam golova Elene Mitrović, po četiri Bojane Pelčić, Milke Pavlović i Ksenije Gašević.

Zeta je kod kuće bila bolja od Nikšića 36:30.

Utakmicu je obilježila Maja Ceklić sa čak 21 golom, četiri je dala Nikoleta Babić.

Kod gošći, 11 golova Milice Laketić, šest Marije Terzić.

Mornar 7 je savladao Ulcinj 28:25.

Mia Piperović i Ivana Maljević dale su po sedam, a Anastasija Golić četiri gola za Baranke.

U sastavu iz Ulcinja, devet puta je pogodila Sara Piranić, četiri Tijana Vukčević, dok je Ksenija Pajović imala 15 odbrana.

Levalea 2010 je u zanimljivoj utakmici nadigrala Tivat 27:23.

U pobjedi Nikšićanki istakle su se Ana Smolović sa osam golova, a doprinos su sa po pet dale Jelena Kuzman i Sanja Andrijašević, uz 16 intervencija golmanke Vanje Živković.

U redovima Tivćanki sedam golova Anđele Kovačević, pet Andrijane Ivanović.

Rudar ima maksimalnih 12 bodova, po osam su osvojile ekipe Levalee 2010 i Zete.