Tenis

Sabalenka u sjajnom finalu osvojila prvi grend slem trofej u karijeri

Arina Sabalenka je nova šampionka Australijan opena.

Bjeloruska teniserka slavila je u finalu protiv Elene Ribakine 2:1 u setovima.

Tako je postala druga Bjeloruskinja koja je osvojila neki od najvećih turnira, nakon što je to uspjela Viktorija Azarenka.

Ribakina nije uspjela da bude aktuelna šampionka dva grend slema pošto je titulu prošle godine osvojila na Vimbldonu.

U prvom setu bilo je vidljivo da je Ribakina već osvojila jedan grend slem trofej. Puno mirnije je ušla u meč, napravila rani brejk. Sabalenka se vratila, poravnala na 3:3, ali onda opet Kazahstanka pronalazi prava rješenja i sa 6:4 stiže do prednosti.

Bjeloruskinja je drugi set odigrala sa stavom. Konstantno napadala, napravila jedan brejk i propustila šest brejk lopti u još dva gejma i sa 6:3 završila posao.

Treći set donio je najveću borbu. U prvih šest gejmova teniserke su čuvale svoj servis.

Tada Sabalenka pravi brejk i dolazi do odlučujuće prednosti.

U posljednjem gejmu meča, 10. trećeg seta, viđena je prava drama. Sabalenka je nakon neiskorišćene dvije meč lopte, spasila brejk loptu, pa konačno kod četvrte prilike zaključila triler.

Sabalenka je pored trofeja dobila je 2,975 miliona dolara.

Ribakina je za plasman u finale zaradila 1,625 milion dolara.