Odbojka

Selektor odbojkašica optimista: Ako ponovimo igru iz trećeg seta, imamo šansu u Pljevljima

Naše odbojkašice doživjele su ubjedljiv poraz u Češkoj u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Protiv prvog favorita grupe selektor Milorad Krunić vidio je i dobrih stvari.

Vjeruje da se uz igru iz trećeg seta u kom smo do kraja bili u igri, može u Pljevljima napraviti više.

„Rezultat nažalost nije pozitivan, izgubili smo 3:0. Ono što je pozitivno da smo iz seta u set pružali sve bolju igru. Nadam se da ćemo u tom ritmu nastaviti u Pljevljima i da ćemo ako ponovimo igru iz trećeg seta doći i do nekog seta protiv njih. Sa druge strane stajala je moćna i uigrana reprezentacija Češke, bilo je užitak igrati, a samo je šteta što smo napravili previše tehničkih grešaka kada je lopta kod nas i kad mi odlučujemo o poenu. Ipak kada uzmemo u obzir to neko naše neiskustvo i premalo zajedničkog rada, stvarno sam optimista za neki sljedeći period, a taj period je već za sedam dana. Treba biti još bolji nego protiv Češke“, kazao je Krunić.