Serija promašaja „crvenih“, autogol i nesrećan poraz od Estonije

Jelena Karličić; foto: Filip Roganović/FSCG

Crnogorske fudbalerke su se ispromašivale u posljednjem meču u 2022. godini, postigle samo jedan gol iz desetak dobrih šansi i upisale poraz od Estonije u prijateljskom meču u Baru (2:1).

Duel istih rivalki, prošlog četvrtka, završen je 1:1.

Druga utakmica počela je odlično, Medina Dešić je sa desetak metara efektnim lob udarcem pogodila za 1:0.

Nakon poništenog gola Jelene Vujadinović iz sumnjivog ofsajda, a u trenucima velike nadmoći “crvenih”, Estonke su, kao i prije četiri dana, prvu akciju pretvorile u gol – pogodila je Kristina Banikova iz odbitka.

Do poluvremena totalna dominacija Crne Gore.

Sjajnu akciju izvele su Jelena Karličić i Vujadinović, koja je uputila povratni pas za Jasnu Đoković, čiji je odličan šut bio zamalo neprecizan.

Iz velikog pritiska, stigla su i dva zicera za Jelenu Vujadinović, čiji je prvi šut odbranila golmanka, a drugi završio preko gola, kao i još nekoliko opasnih udaraca – pravo je čudo kako Crna Gora nije vodila na poluvremenu.

I kao što se najčešće i dogodi, kazna je bila surova – u 69. minutu, Marija Maraš je zahvatila loptu, nakon ubacivanja iz prekida, pogodila je svoju mrežu za 1:2.

Bilo je šansi da se izbjegne poraz, iz dobrih pozicija su Jelena Karličić, najbolja u našem timu, te mlada Andrea Janjušević tukle pravo u golmanku.

Na kraju – poraz, uz probleme u realizaciji, ali i greške u defanzivi koje se na međunarodnoj sceni kažnjavaju.

CRNA GORA – ESTONIJA 1:2