Fudbal

Slađana Bulatović promašila penal u 90. minutu, Dešić igrala samo 12 minuta

Slađana Bulatović; FOTO Rayo Vallecano

Slađana Bulatović, kapitenka crnogorske fudbalske reprezentacije, igra dobro i ove sezone u Rajo Valjekanu, ali njenom timu ne ide dobro u španskoj Primeri.

Rajo je na gostovanju Valensiji u osmom kolu doživio čak sedmi poraz 1:0, ima samo bod, a Bulatović je u 90. minutu imala idealnu šansu da donese remi – promašila je, nažalost, penal za 1:1, njen udarac odbranila je golmanka Valensije.

Bulatović je u prošlom kolu postigla jedini gol za Rajo u porazu od Real Sosijedada 3:1.

Helena Božić, koja je u prošlom kolu bila strijelac za Pomurje u derbiju slovenačkog prvenstva sa Olimpijom (2:0), danas je igrala 45 minuta u pobjedi svog tima nad Radomljem 1:0.

Uoči početka priprema reprezentacije za mečeve sa Azerbejdžanom (21. oktobar) i Danskom (26. oktobar) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, dobrih 90 minuta u dresu poljske ekipe Čarni Sosnovjec odigrala je Nađa Stanović.

Njen tim igrao je bez golova sa Krakovom.

Jelena Karličić igrala je 87 minuta za norvešku Medkilu, a njena ekipa ubjedljivo izgubila od Floje kod kuće 6:1, u 16. kolu drugoligaškog takmičenja.

Loša vijest za Mirka Marića, selektora reprezentacije, može da bude povreda Medine Dešić, fudbalerke Lajpciga.

Ona je u igru na meču sa Borusijom Boholt ušla u 67. minutu, a izašla 12 minuta kasnije.

Lajpcig je slavio 9:1 u utakmici druge Bundeslige.

Naše internacionalke u Bjelorusiji – Armisa Kuč i Darija Đukić – nisu imale utakmicu ovog vikenda za Minsk.