Spektakl u polufinalu, deset minuta za pamćenje i plasman Španije u finale Mundijala

@SEFutbolFem

Fudbalerke Španije prve su finalistkinje Mundijala, prvi put će se „furija“ boriti za trofej.

Do finala su Španjolke došle u spektakularnom meču protiv Švedske i nezboravnih deset minuta za istoriju ženskog fudbala.

Slavile su 2:1.

Španija je povela u 81. minutu, golom Selme Paraljuelo, koja je sa desetak metara savladala sjajnu Zećiru Mušović. Paraljuelo je, inače, golom u produžecima protiv Holandije u četvrtfinalu donijela pobjedu svom timu 2:1.

To je bio uvod u dramu.

Šveđanke su u 88. minutu izjednačile, preko Rebeke Blomkvist – vezna igračica Volfsburga je lijepo plasirala loptu, koju joj je glavom vratila Hurtig.

I za kraj spektakl.

Prvi naredni napad Španije završen je sjajnim udarcem Olge Karmone – tačno sa 16 metara je igračica Reala poslala loptu od prečke u gol za konačnih 2:1.

U drugom polufinalu sjutra se od 10 sati sastaju Engleska i Australija.