Tuga i sreća u istoj noći: Medina i Lajpcig šokantno ostali bez finala Kupa, pa slavili plasman u Bundesligu

Fudbalerke Lajpciga slave plasman u Bundesligu, FOTO: SPORT.vonste.in/ Martin Stein

Fudbalerke Lajpciga nesrećno su poražene od Frajburga u polufinalu Kupa Njemačke – izgubile su 1:0 na svom terenu, golom koji su primile u sedmom minutu sudijske nadoknade.

Frajburg je slavio pogotkom Hasret Kajikči i plasirao se u finale, gdje ga čeka Volfsburg.

Naša Medina Dešić igrala je posljednjih 20 minuta za Lajpcig.

Neobične scene dogodile su se nakon meča.

Tuga igračica i navijača Lajpciga je bila velika, ali se, nakon šoka, pretvorila u slavlje.

Lajpcig je, naime, i matematički obezbijedio premijerni plasman u Bundesligu, jer je ekipa Andernaha izgubila od Karl Cajs Jene 3:2.

Lajpcig je tako šest kola prije kraja stekao 18 bodova prednosti nad Andernahom, koji zauzima treće mjesto, a u elitni rang idu dvije najbolje ekipe iz drugoligaškog takmičenja.

Ženska sekcija velikog kluba prvi put će biti član elite njemačkog fudbala.