Pratite nas

Rukomet

Ubjedljiv poraz „lavica“ od Švedske, prilika za popravni u nedjelju

Tatjana Brnović: FOTO: IHF

Crnogorske rukometašice ubjedljivo su poražene od Švedske u prvom od dva kontrolna meča pred nastup na Svjetskom prvenstvu – „lavice“ su izgubile 38:24 (19:12) u Trolhetanu.

U duelu koji je odigran u punoj dvorani, pred oko dvije hiljade gledalaca, domaćin je vodio od početka, a tim Bojane Popović se držao samo do sredine prvog poluvremena, kada je kada je Tatjana Brnović pogodila za 7:7.

U drugom dijelu tog perioda Šveđanke su u furioznom ritmu stekle sedam golova prednosti, a u 37. minutu i do dvocifrene zalihe – 24:14.

Do kraja meča jedina dilema bila je konačna razlika.

Jovanka Radičević i Tatjana Brnović bile su najefikasnije sa po pet golova, dok su Ema Ramusović i Matea Pletikosić postigle po četiri.

Itana Grbić je tri puta zatresla protivničku mrežu, a u strijelce su se još upisale Ivona Pavićević, Nikola Vukčević i Dijana Mugoša.

Priliku su dobile sve tri golmanke, Anastasija Babović je imala četiri odbrane, Ljubica Nenezić takođe, četiri, uključujući i sedmerac, a Marina Rajčić jednu intervenciju.

U švedskoj selekciji najefikasnija je bila Jamina Roberts sa šest golova, pet je upisala Nina Dano.

Novi duel istih rivala zakazan je za nedjelju u Skevdeu.