Velika pobjeda Crne Gore, het-trik Nejle Bicić: Mlade fudbalerke blizu evropske elite (VIDEO)

Slavlje naših mladih fudbalerki nakon trećeg gola u Slovačkoj

Kakva pobjeda naše omladinske fudbalske selekcije – Crna Gora je pobijedila domaćina Slovačku 3:2 na turniru UEFA B lige i ima veliku šansu da se plasira u viši rang.

Heroina je bila Nejla Bicić, koja je postigla tri gola, ali ovo je pobjeda cijelog tima – borbenog duha i talenta.

Mlade crnogorske fudbalerke povele su u 40. minutu, nakon sjajne akcije po desnoj strani. Povratnu loptu na vrh šesnaesterca vratila je Anastasija Rakočević, a Nejla Bicić efektno plasirala loptu u mrežu.

U 54. minutu, Bicić je presingom osvojila loptu u opasnoj zoni, pretrčala golmanku Štefanikovu i pogodila praznu mrežu, 0:2, “crvene” su bile blizu velike pobjede.

Domaće igračice su, međutim, reagovale i tri minuta kasnije smanjile preko Kovalikove, koja je snažno i precizno šutirala sa 16 metara, lopta se od stative odbila u malu mrežu.

Bilo je jasno da će djevojke Ivana Tatara biti pod pritiskom, ali su se odlično nosile. U 65. minutu Anđela Tošković se izborila za loptu, u pravo vrijeme je proslijedila ka Nejli Bicić, koja je kompletirala het-trik.

Slovakinje su krenule u napad kod 1:3, a 20 minuta prije kraja golom Bajerove smanjile.

Meč je ušao u dramatičan finiš, kada je u 86. minutu Anastasija Rakočević dobila drugi žuti karton. Igralo se još deset minuta, u sudijskom dodatku sjajnu odbranu imala je Ajša Kalač, nakon šuta Hružikove, pa je Crna Gora odbranila veliki trijumf.

Naš tim za tri dana igra protiv Azerbejdžana, ako pobijedi plasiraće se u elitni evropski rang.

Crna Gora: Kalač – Boričić, Malesija, Draganić – Rakočević, Pačariz (46. Savović), Golubović (90+5. Vukadinović), Simonović, Krivokapić (68. Stanić)- Tošković (69. Radmanović), Bicić (86. Đurđevac).