Pratite nas

Fudbal

Veliki kiks naših fudbalerki: Poraz od Farskih Ostrva, protiv Grčke i za baraž i za prvo mjesto u grupi

Foto FSF - The Faroe Islands Football Association

Neočekivan poraz naših najboljih fudbalerki na Farskim Ostrvima, protiv selekcije koju su u aprilu savladale 5:1 na domaćem terenu – u revanšu je bilo 2:1 za Faranke.

I sada je Crna Gora pred posljednji meč na raskrsnici. Može da osvoji i prvo mjesto u grupi, ako u utorak pobijedi Grčku u Podgorici, ali i da ostane bez baraža za Evropsko prvenstvo, ako izgubi taj meč.

Neugodna situacija, koju niko nije očekivao, nakon odličnih rezultata u prva četiri kola grupe C kvalifikacija za EURO 2025. i deset bodova.

Ali, situacija koja nije došla nesrećnim slučajem, već zasluženo, jer crnogorski tim odavno nije odigrao slabiji meč.

Crna Gora je agresivno počela meč, sa pritiskom na odbranu rivalki, ali su Faranke izdržale, a zatim i krenule napadački.

Nakon nekoliko opasnih situacija, koje samo čudom nisu pretvorene u gol, domaće igračice su povele u 19. minutu, kada je Sevdal sa 14-15 metara iskosa sa lijeve strane efektno pogodila suprotni ugao.

Bio je to šok za crnogorski tim, ali je oporavak došao brzo – Armisa Kuč je iz gužve u petercu postigla šesti gol u kvalifikacijama i poravnala na 1:1.

Međutim, naše igračice nisu dobile impuls, mada su opasno zaprijetile preko kapitenke Bulatović, a domaća selekcija je igrala veoma odlučno, vjerovala je da može da iznenadi i do nove prednosti došla u 32. minutu.

Torvolsdotir je sa preko 25 metara iznenadila golmanku Krstović koja nije bila dobro postavljena ni spremna da brani šut koji je mogao da se zaustavi – 2:1.

I tada je bilo jasno da Crnu Goru čeka teška misija u Torshavnu, a bila bi lakša da je Slađana Bulatović imala samo malo sreće u posljednjim trenucima prvog dijela – spektakularnim šutem iz slobodnog udarca sa 35 metara pogodila je prečku.

Nije bilo uzbuđenja u nastavku sve do 62. minuta, kada je Crna Gora imala veliku šansu da izjednači. Bulatović je lansirala Kuč, ali je golgeterka iz pozicije iz koje najčešće pogađa gol ovoga puta pogodila golmanku Farskih Ostrva.

Četiri minuta kasnije domaće igračice su mogle i do 3:1, spasavala je Krstović nakon šuta Hojdal.

Bilo je vremena za preokret, ali malo šansi – zapravo samo jedna, i to u dodatku. Stvorila ju je Maša Tomašević, zamalo je zakasnila Bulatović, a na odbijenu loptu natrčala je Dešić, čini se da je faulirana, ali se sutkinja iz Norveške nije oglasila.

Farska Ostrva – Crna Gora 2:1

Torshavn – Stadion: Torsvolur. Sutkinja: Emili Torkelsen (Norveška). Strijelci. Sevdal u 19, Torvolsdotir u 32. za Farska Ostrva, Kuč u 22. za Crnu Goru.

Farska Ostrva: Estere, Torvolsdotir, Jensen, Rajan, Vilemos, Lisberg (69. Jakobsen), Klementsen, Svarsdal (69. Mortensen), Klakstajn, Sevdal (61. Hojdal), Johanesen.

Crna Gora: Krstović, Popović, Đukić, Boričić, Stanović, Tomašević, Bulatović, Đoković (73. Janjušević), Karličić, Dešić, Kuč.