Košarka

„Vučice“ nijesu uspjele, Beroe novi šampion WABA lige

Košarkašice Budućnost Bemaxa vicešampionske su WABA lige, nakon što su poražene od Beroe u finalu (66:56) završnog turnira u Staroj Zagori.

Nikad mlađi tim podgoričkog kluba prilično je namučio apsolutnog favorita i domaćina, ekipu Beroe, u trećem periodu u više navrata imao i prednost, ali nije uspio da potpiše senzaciju i stigne do četvrte krune, treće uzastopne.

Bugarke su tokom prvog poluvremena u dva navrata serijama 8:0 dolazile do +11 (21:10) i +12 (31:19), ali su ,,plave” preokrenule i u 22. minutu imale 34:31, a identičnu prednost i pet minuta kasnije 41:38. Ipak, kvalitet Bugarki i veća rotacija došla je do izražaja u finišu, kada su tinejdžerke ,,plavih” nakon nekoliko propuštenih zicera ispustile šasnu da naprave najveće iznenađenje.

Napadački daleko najraspoloženija u našem timu bila jePatricija Bura sa 15 poena i 13 skokova.

Bila je ovo još jedna uspješna sezona za Podgoričanke, koje su i ovu godinu završile bez poraza u Bemaks areni.

Beroe je imao čak pet igračica sa dvocifrenim poenterskim učinkom, a prednjačila je Violina Kočeva sa 15.