Pratite nas

Fudbal

Ženski Mundijal: Moćna Španija, sigurna Švajcarska, golmanka spasila Nigeriju

Foto @FIFAWWC

Španske fudbalerke otvorile su Svjetsko prvenstvo u Australiji i Novom Zelandu pobjedom 3:0 protiv Kostarike u susretu 1. kola C grupe.

Španjolke su pobjedu osigurale postagavši tri gola u razmaku od svega šest minuta.

Valerija Del Kampo je u 21. minutu zatresla vlastitu mrežu, dvije minute kasnije Aitana Bonmati je postigla drugi gol, da bi Ester Gonzales u 27. postavila konačnih 3:0.

Španija je u prvom poluvremenu mogla da upiše i četvrti pogodak, ali Dženifer Ermoso u 34. minutu nije iskoristila jedanaesterac, njen udarac obranila je Daniel Soler.

U drugom susretu iz ove grupe u subotu se sastaju Japan i Zambija.

U ranije odigranom meču dana Švajcarska je pobijedila Filipine sa 2:0. Golove su upisale Ramona Bahman (45) i Seraina Piubel (64).

U juče odigranom susretu iz A grupe ekipa Novog Zelanda je porazila Norvešku sa 1:0 golom Hane Vilkinson u 48. minutu.

Nakon prvog kola na tabeli vode Novi Zeland i Švajcarska sa po tri boda.

U susretu iz B grupe Nigerija i Kanada su u petak Melburnu odigrale bez golova.

Kanađanke su u 50. minutu imale penal, ali je Čiamaka Nnadozi obranila udarac Kristini Sinkler.

Duboko u nadoknadi Nigerija je ostala s igračicom manje nakon što je isključena Debora Abiodun.

U četvrtak je u prvom susretu iz B grzoe Australija pobijedila Irsku sa 1:0.