„Lavica“ srušila prvaka Evrope, Đina odvela Brest u finale Lige šampiona!

Đina Jauković će se nakon duple krune u Francuskoj boriti i za evropsku titulu.

Brest je nakon sedmeraca sa 27:25 pobijedio zvaničnog šampiona Đer i plasirao se u veliko finale Lige šampiona.

Naša reprezentativka bila je jedna od najvažnijih igračica francuskog tima u ovom meču.

Brest je vodio 15:11 u 38. minutu, a onda 14 minuta bio bez pogotka, sve dok nije Jauković pogodila za 16:16.

U završnici meča, 50 sekundi prije kraja sedmerac nije iskoristila Gorbic, da bi upravo Đina desetak sekundi prije završetka meča odvela meč u produžetke.

U dodatnih 10 minuta bilo je 3:3, a u seriji sedmeraca bolje su se snašle djevojke iz Bresta, a jedan gol dala je i Đina, ukupno pet.

Veliki doprinos dala je Slovenka Ana Gros sa devet golova, dok je Slađana Pop Lazić postigla četiri.

U domaćem timu osam golova Kristijansen.

Đer je prvi put poražen poslije 55 utakmica u Ligi šampiona, a za neuspjeh nije znao od januara 2018. godine.

Brest će u finalu igrati sa pobjednikom meča CSKA-Vajpers, koji počinje u 18 sati.