Košarka

Kadetkinje poražene od Španije: Slijedi bitka za opstanak

Crnogorske košarkašice nijesu imale nikakvu šansu protiv Španije na Evropskom prvenstvu za kadetkinje, pa će nastaviti takmičenje kroz borbu za opstanak.

105:30 bilo je u Miškolcu za furiju.

Crna Gora koja je bila bez pobjede u D grupi bila je totalni autsajder protiv Španije, koja je dominirala u C grupi i koja je važi za favorita u borbi za zlato.

Naše kadetkinje na startu faze za plasman od 9.do 16.mjesta igraće protiv Izraela, sjutra od 18 časova.

Španija je na startu pokazala da je razlika u klasi evidentna, a već u sedmom minutu bilo je 21:2. Već tada je bilo jasno da je iznenađenje nemoguće i da naše kadetkinje čeka težak poraz. Španija je na poluvremenu imala vođstvo 56:16, a razlika je rasla i u nastavku do konačnih 105:30.

Milena Vujović bila je najefikasnija sa 11, Mia Bajo dodala je 8, uz 3 skoka, Marija Sekulović ubacila je 6, uz 3 skoka, Mila Kovačević 3, uz 5 skokova, Nađa Dubljević 2.