Pratite nas

Fudbal

Barselona slavi fudbalerke, prva titula Lige šampiona u istoriji kluba

Barselona slavi fudbalerke – ženska sekcija slavnog katalonskog kluba prvi put je osvojila titulu prvaka Evrope.

Uradila je to u velikom stilu, ubjedljivom pobjedom nad Čelsijem 4:0 u finalu u Geteborgu.

Barsa je četiri gola postigla u prvom poluvremenu, a pobjeda je najavljena već u prvom minutu, kada je Njemica Melani Lojpolc spletom nesrećnih okolnosti pogodila sopstvenu mrežu.

U 14. minutu za 2:0 je pogodila Aleša Puteljas iz penala, treći gol postigla je Aitana Bonmati sedam minuta kasnije.

Senzacionalno prvo poluvrijeme zaokružila je Norvežanka Karolina Hansen u 36. minutu.

Barsa je došla do prve titule u Ligi šampiona, prekinuvši dominaciju Liona, koji je prethodno pet puta zaredom osvajao naslov.