Košarka

Bravo djevojke – Crna Gora srušila Grčku na otvaranju Eurobasketa!

Sjajan start naših dama na Eurobasketu – na premijeri prvenstva Evrope Crna Gora je pobijedila Grčku 70:55.

Od početka su izabranice Jelene Škerović kontrolisale utakmicu i nakon 10 minuta na semaforu je pisalo 24:16.

Razigrana je u tom periodu igre bila Milica Jovanović, koja je bila naš lider u današnjoj utakmici.

Do poluvremena je prednost Crne Gore porasla na 44:29 i već tada je bilo jasno da će se Grkinje teško vratiti u borbu za pobjedu.

Smanjile su Grkinje na početku posljednje četvrtine na minus sedam, ali je ponovo odbrana našeg tima potom bila na vrhunskom nivou i rutinski je crnogorski tim došao do pobjede.

Milica Jovanović bila je najefikasnija sa 19 poena, Jovana Pašić ubacila je 16, a Markiša Getling 12 koševa.

Crna Gora će sjutra od 15 sati igrati protiv Italije.