Bravo djevojke, tako se to radi: Misa i Maja pogađale, Slađa i Jasna asistirale – Crna Gora silna na Kipru

Slađana Bulatović, FOTO FSCG/Filip Roganović

Sjajna pobjeda naših fudbalerki na Kipru u 3. kolu grupe 3 C Lige nacija.

Djevojke su slavile 2:0 i nakon polovine takmičenja jasno je da će se boriti za prvo mjesto i prelazak u viši rang.

Imaju šest bodova, jedan manje od Azerbejdžana, od koga su nesrećno izgubile 1:0 u Podgorici prošlog mjeseca, a kome posljednjeg dana oktobra gostuju u Bakuu.

Kipar je osvojio četiri, a Farska Ostrva su nakon tri runde bez bodova.

Crna Gora je više nego zasluženo slavila na Kipru, mogla je i ubjedljivije, jer je dominirala i stvarala šanse tokom cijelog meča.

U 22. minutu bolja igra je naplaćena – Armisa Kuč je pogodila za 0:1, a asistenciju je upisala njena klupska saigračica i kapitenka Slađana Bulatović.

Slađa i Misa – ubitačni tandem našeg fudbala.

Ređale su se šanse pred golom domaćeg tima, 12 udaraca na gol imala je naša selekcija u prvom poluvremenu (domaćin samo tri), izvela sedam kornera, ali nije bilo promjene, sve do 73. minuta, kada je Maja Šaranović, drugim golom u dresu nacionalnog tima, poslije kornera Jasne Đoković postigla drugi gol i konačno riješila rezultatske dileme.