Breznica eliminisana iz Lige šampiona

Fudbalerke Breznice poražene su na terenu Osijeka 5:0 u polufinalu kvalifikacionog turnira za plasman u Ligu šampiona.

Već u sedmom minutu Nevrkla se dobro snašla u gužvi pred golom tima iz Pljevalja i savladala Čabarkapu.

Drugi gol za domaće dala je Lubina sa distance u 27. minutu, da bi poslije toga vidjeli najbolji period igre Breznice.

Imale su tri šanse izabranice Zorana Vukovića, u dva navrata pred golom je bila Gačanica, ali se rezultat nije mijenjao.

Početkom nastavka Jošćak je lijepim golom povisila na 3:0 i tada je sve bilo riješeno.

Četvrti gol za Osijek dala je Kovačević u 84. minutu, dok je minut prije kraja Balić postavila konačan rezultat.

Kada je igra Breznica u drugom poluvremenu, sa nekoliko prodora istakla se Jelena Tošković, a u finišu je golmanka Osijeka spriječila da ublaži poraz.

U subotu će Breznica za treće mjesto u Osijeku igrati protiv jermenske ekipe Hajasa.