Pratite nas

Fudbal

Breznica šesticom potvrdila devetu uzastopnu titulu

Dominaciju u crnogorskim okvirima fudbalerke Breznice potvrdile su devetom uzastopnom titulom.

Ekipa iz Pljevalja pobijedila je Mladost 2015 sa 6:0 u gostima i stekla nedostižnih 12 bodova prednosti u odnosu na Budućnost, pa im utakmice u posljednja tri kola neće imati rezultatski značaj.

Podgoričanke su odolijevale pola sata, kada je Katarina Čađenović najavila pobjedu Breznice.

U 39. minutu na 2:0 povisila je Mia Baturan, da bi u nastavku gošće postigle još četiri pogotka.

Mrežu Mladosti pogađale su Mina Balević, Milica Šebek i dva puta Jelena Petrović.

Preostale dvije utakmice 17. kola odigraće se u subotu.

Zora će od 11 sati na stadionu braće Velašević dočekati Ekonomist, dok će od 18.30 na pomoćnom terenu na Starom aerodromu Budućnost ugostiti Cvetex.