Košarka

Budućnost Bemax slomila upornu Montanu

Montana je zaprijetila u prvom poluvremenu, ali Budućnost Bemax nije dozvolila iznenađenje u Podgorici.

Ekipa Vladana Radovića slavila je i upisala šesti trijumf zaredom u WABA ligi, 88:79.

Montana je dobro počela meč u glavnom gradu Crne Gore.

Imala je i 11 poena prednosti tokom druge četvrtine (32:21), ali su se „vučice“ konsolidovale i do velikog odmora smanjile na 34:33.

Poslije pauze potpuno su preuzele kontrolu utakmice i početkom posljednjeg perioda bilo je 15 poena viška za naše djevojke, 73:58.

Nisu ipak željela lako da se predaju gošće i nepuna dva minuta prije kraja smanjile su na minus četiri, 83:79.

Međutim, poenima Dragane Domuzin i Maje Bigović, otklonjene su sve dileme oko konačnog pobjednika.

Budućnost su do pobjede predvodile Zorana Radonjić sa 24 poena, pet asistencija i tri skoka, Dragana Domuzin ubacila je poen manje uz 11 uhvaćenih lopti, a dvocifrena je bila sa 15 poena i Anastasija Drobnjak.

Doprinos trijumfu dale su Maja Bigović sa osam, Amaja Skot upisala je sedam, Jelena Bulajić i Ksenija Šćepanović po četiri, a Nikolina Ilić ubacila je jednu trojku.

Kod gošći ubjedljivo najbolje Ketrin Brigs sa 29 poena i 12 skokova, odnosno Edison Ričards sa 24 koša i 14 uhvaćenih lopti.